montaż, serwis LPG Poznań

Serwis i montaż LPG - CNG Poznań Zadzwoń: 509-918-023

Tir na gaz

Podstawą działania systemu wtrysku gazu do silnika wysokoprężnego jest dodanie dawki gazu do zasysanego powietrza. W wyniku podania gazu do układu dolotowego silnik jest zasilany mieszanką gazu LPG i ON skutkiem tego jest zmiana charakterystyki mocy i momentu obrotowego silnika , wzrasta moc silnika i moment obrotowy. Dawka gazu uzależniona jest od aktualnego obciążenia silnika i „życzenia kierowcy „.

DIESEL – GAZ jest najbardziej zaawansowanym uniwersalnym Systemem Wtrysku Gazu dostępnym obecnie na rynku . Zasada działania systemu jest prosta i polega na zastosowaniu podwójnego zasilania w proporcji 20% LPG i 80 % ON. Pozwala uzyskać prawie całkowite dopalanie ON przy równoczesnym wyzwoleniu dodatkowej mocy.

ZALETY ZAMONTOWANIA LPG DO DIESLA.

1. OSZCZĘDNOŚCI– obniżenie kosztów eksploatacji.
Oszczędności wynoszą od 10% do 30% w zużycia paliwa, czyli obniża się ilość spalanego paliwa przy jednoczesnym zwiększaniu wydajności spalanego oleju napędowego. Uzyskujemy blisko 100% energii ze spalanego paliwa ponieważ gaz LPG jako katalizator usprawnia spalanie.

 

2. WZROST MOCY SILNIKA.

Dzięki wykorzystaniu energii ze spalonego paliwa następuje znaczne zwiększenie mocy silnika.Nie wpływa to w żaden negatywny sposób na silnik oraz podzespoły.

3. WZROST ŻYWOTNOŚCI I ELASTYCZNOŚCI SILNIKA.

Możliwa jest jazda na wyższych biegach w trudnych warunkach lub ze znacznym obciążeniem bez konieczności redukcji biegów.

4. EKOLOGIA

Dzięki dokładniejszemu dopalaniu mieszanki spaliny pozbawione są sadzy i związków siarki.. Dzięki temu pojazd spełnia wyższe normy emisji spalin jak również rzadsza jest konieczność wymiany filtrów i katalizatora.

Ustawienia cookies

Serwis wykorzystuje pliki cookies m.in. w celu poprawienia jej dostępności, personalizacji, obsługi kont użytkowników czy aby zbierać dane, dotyczące ruchu na stronie. Klikając "Zgadzam się" potwierdzasz, że Twoja przeglądarka jest ustawiona według Twoich preferencji.

Polityka prywatności
Nie zgadzam się